Препарат за септични ями СЕПТИ БАКТ – 250 гр.
Препарат за всички видове септични ями СЕПТИ БАКТ - 250 гр.
❤️ В списъка с любими на 4 потребителя!

24.75 лв.
Налични 13
🚚 При Вас: 02 – 03 юли✅



Инструкция за активиране на био препарат



Ако желаете да третирате и канализационната система, активирайте по- голяма част от препарата. Част от препарата ще полепне по тръбопроводите, преди да стигне до септичното съоръжение
СЪВЕТИ:
1. Използвайте пластмасов съд, пластмасова или дървена бъркалка за подготвка при активация на препарата.
2. Най-доброто време за третиране е вечер, след използване на кухни и санитарни помещения.
3. Препоръчваме преди третиране на септичното съоръжение, водата в ямата да не превишава 1/4 от общия обем.
4. Не използвайте за почистване на санитарните помещения агресивни препарати (белина, кислол, хлор)! Не третирайте каналите с химични препарати!
По възможност използвайте Био препарати за почистване на санитарните помещения.
При липса на такава препоръчваме месечно поддържащо третиране на септичното съоръжение.
ПРЕПАРАТ ЗА СЕПТИЧНИ ЯМИ СЕПТИ БАКТ – 250 гр.
Опаковката от 250 гр. е подходяща за първоначално третиране на септични ями с обем до 12 м³ /натрупана органична маса/, или поддържащо третиране на по -малки по обем съоръжения.
ОПИСАНИЕ: СЕПТИ БАКТ е силно концентриран биоензимен препарат, предназначен за третиране, почистване и поддръжка на битови септични ями и пречиствателни станции. Смес от непатогенни безопастни бактерии и ензими, които живеят и се размножават като образуват колонии, използвайки за храна постъпващите от тоалетни и кухни органични отпадъци.
ОПАКОВКА: от 250 гр. активен биоензимен препарат
ВИД И ЦВЯТ: Бежов прах концентрация.
ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ: Препарат за септични ями СЕПТИ БАКТ е предназначен за третиране и поддръжка на всички видове септични ями, пречиствателни станции, утайници, канализационни системи, мазниноуловители.
ДОЗИРОВКА:
- за първоначално третиране: 100 гр. от препарата за септични ями с обем до 5 кубика. /органична маса/
- за поддържащо месечно третиране: 2 супени лъжици /20 гр./ за куб. метър.
НАЧИН НА УПОТРЕБА НА ПРЕПАРАТА:
Изсипете необходимото количество от препарата СЕПТИ БАКТ в 4-5 литра нехлорирана вода, затоплена около 30÷40 °С. Разбърквайте периодично за 30 мин. разтвора, и изсипете в септичната яма. Използвайте само пластмасов съд, пластмасова или дървена бъркалка при активация на препарата.
Не използвайте метални съдове и предмети при подготовката на разтвора! Не изливайте в септичната яма хлоросъдържащи препарати, киселини и основи.
ПРЕПОРЪКА: За първоначално ударно третиране препоръчваме септичната яма да бъде на 1/4 пълна с вода. При изсипването, препарата се утаява на дъното, и действа ударно в натрупаната органична утайка. За оптимален ефект спазвайте препоръката за дозиране на биоензимен препарат СЕПТИ БАКТ.
Редовната употреба на биоензимни препарати за септични ями намалява до минимум неприятния ангажимент и честотата на изпомпване на септичната яма от септичен камион.
БЕЗОПАСТНОСТ ПРИ УПОТРЕБА НА ПРЕПАРАТА: Избягвайте контакт с очите! Да не се вдишва! Не поемайте през устата! Измивайте ръцете обилно с вода и сапун след работа! Да се пази от деца! При алергична реакция, посетете лекар!
СРОК НА ГОДНОСТ И СЪХРАНЕНИЕ: 24 месеца от дата производство. Съхранение на сухо при температура до 30˚С
ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ:
- Не изливайте хлоросъдържащи препарати, киселини и основи в септичните съоръжения.
- Използвайте екологични перилни и почистващи препарати за почистване на санитарните помещения
- Не използвайте химически агресивни препарати за отпушване на сифони и канали.
Всички наши продукти отговарят на директива 1999/45/EEC
ВИЖ ОЩЕ: